Podaj dalej
11 sposobów na rozkręcenie naszej akcji:
- Plakaty i ulotki – Zróbcie zajawkowe plakaty albo ulotki (mogą być ręcznie rysowane, jak macie talent) i rozwieście je po szkołach, przystankach czy sklepach w okolicy. Ulotki można rozdawać na przerwach, w kawiarniach, na spotkaniach młodzieżowych.
- Gadka na żywo – Pogadajcie z ziomkami, rodziną czy ekipą z klasy. Opowiedzcie, o co chodzi w akcji, i zarażajcie ich zajawką.
- Biblioteczka psychologiczna – Zorganizowanie w szkole lub bibliotece kącika z książkami o emocjach, odporności psychicznej. Można też robić wymianę książek – każdy przynosi coś inspirującego dla innych
- Szkolna gazetka – Napiszcie krótki tekst albo ogłoszenie o niedamysie.pl i wrzućcie do szkolnej gazetki albo na tablicę.
- Koszulki z przekazem – Zróbcie koszulki z napisem „Nie damy się!” – wystarczy marker albo farby do ciuchów.
- Flash mob – Zorganizujcie spontaniczny numer w miejscu publicznym, np. na placu albo w parku. Ekipa z transparentem i hasłem – to przyciąga wzrok!
- Poczta pantoflowa – Wciągnijcie w to lokalne ekipy – harcerzy, kółka zainteresowań czy drużyny sportowe. Niech puszczą info dalej.
- Naklejki i przypinki – Zróbcie proste naklejki albo przypinki z hasłem akcji i rozdadzą je znajomym albo na jakichś lokalnych imprezach.
- Prezka w szkole– Dogadajcie się z nauczycielem, żeby puścić krótką prezentację o inicjatywie na wychowawczej albo innej lekcji.
- Tablica wsparcia – Stworzenie specjalnej tablicy lub skrzynki w szkole, gdzie każdy może zostawić pozytywną wiadomość lub historię o tym, jak sobie poradził w trudnej chwili. Można też wrzucać cytaty motywacyjne lub porady od rówieśników.
- Sztuka uliczna i mural - Jeśli jest miejsce na legalne graffiti, można stworzyć mural promujący inicjatywę. Alternatywnie – użycie kolorowej kredy na chodnikach, pisanie motywujących haseł na placach zabaw, w parkach.
Pobierz nasze logo jako plik PNG lub SVG